Europe Cup 2016 za nami

Turniej WDF Europe Cup 2016 za nami

W holenderskiej miejscowości Egmond Aan Zee w dniach 20-24.09.2016 odbywał się turniej WDF Europe Cup 2016. Rywalizowały między sobą reprezentacje narodowe w kategoriach singlowych, deblowych oraz drużynowych.

Polacy wystąpili w następującym składzie:

Panie

Małgorzata Markowska
Renata Słowikowska
Karolina Podgórska
Katarzyna Żabka

Panowie

Krzysztof Gontarewicz
Paweł Wołynka
Krzysztof Chmielewski
Grzegorz Działkowski

Podczas pierwszego dnia rozgrywano zawody drużynowe czteroosobowe. Panie w grupie rywalizowały z Łotwą i Niemcami. Wysokie zwycięstwo z Łotyszkami i porażka z Niemkami pozwoliły na zajęcie drugiego miejsca w tabeli i awansu do last 16, gdzie przegrały z reprezentacją Czech 8-9. Panowie w grupie pokonali Szwajcarów, przegrali z Holandią i pokonali Turków. Drugie miejsce w grupie pozwoliło na awans do fazy last 16, gdzie czekali faworyzowani Norwegowie. Po wspaniałej walce Polacy pokonali Wikingów 9-7 i awansowali do fazy last 8 (rozgrywanej 2 dni później), gdzie na scenie i przed kamerami ulegli po walce Szkocji 6-9.

Dzień drugi przyniósł rozgrywki deblowe u pań, niestety przegrane przez obie pary już w rundzie pierwszej ,  oraz rozgrywki indywidualne u panów.  Tutaj już trzech zawodników także odpadło w pierwszej rundzie turnieju. Honoru Polaków tego dnia bronił Krzysztof Chmielewski, który po zwycięstwach przeciwko Francuzowi, Irlandczykowi i Cypryjczykowi zameldował się w fazie last 16, gdzie pokonał go w thrillerze Niemiec Daniel Zygla 4-3.

Podczas trzeciego dnia rozgrywano zawody deblowe panów i singlowe pań. W turnieju deblowym panowie nie zaszli dalej niż runda druga. W turnieju singlowym pań honoru Polski tego dnia po rundzie pierwszej broniła tyko Karolina Podgórska, która pokonała kolejno Irlandkę i Serbkę aby następnie ulec Węgierce i zająć miejsce 17-te w turnieju.

Polacy zajęli w klasyfikacji generalnej miejsce 14 (na 32 reprezentacje), Polki miejsce 16 (na 25 teamów)

Pełne wyniki wszystkich turniejów